AMA WARSZAWA

Start / AMA WARSZAWA

 ama WARSZAWA

W Warszawie są prowadzone kierunki bezpośredniego, praktycznego kształcenia zawodowego w zawodach filmowych. AMA była prekursorem kształcenia w nowych zawodach filmowych już kilka lat temu wprowadzając kierunki: operatorsko-oświetleniowy, czy montaż/color grading, czy specjalizację VFX. Absolwenci tych kierunków pracują już w zawodach jako koloryści, oświetlacze, asystenci kamery, steadicamu, czy jako specjaliści VFX w studiach postprodukcji. AMA Warszawa oferuje kierunki kształcenia w wielu współczesnych dziedzinach realizacji obrazu i dźwięku filmowego. Zajęcia są prowadzone głównie na planach filmowych, w firmach oświetleniowych, rentalach sprzętu kamerowego i grip, studiach postprodukcji, halach zdjęciowych, studiach color gradingu. Zajęcia studyjne w studio filmowym, teoretyczne i praktyczne także w siedzibie AMA Warszawa. Po ukończeniu każdego z kursów otrzymuje się Dyplom AMA.

W AMA WARSZAWA kształcimy: Operatorów kamery, Asystentów Focus Puller, Asystentów DIT, Oświetlaczy, Techników GRIP, Specjalistów VFX, Specjalistów postprodukcji i preprodukcji cyfrowej, Animatorów 3D, Kolorystów, realizatorów obrazu filmowego, specjalistów transmisji live. AMA WARSZAWA - rozpoczęcie kursów: 02.10.2021. Zapisy online: od 01.05.2021. Informacje pod adresem: AMA Warszawa: email: rekrutacja@akademiamultiart.pl - telefon: +48 512 784 278 - adres: Baletowa 30D, 02-867 Warszawa.

WYBRANE KIERUNKI

Cinematography Camera

Kierunek Cinematography Camera w Warszawie to nowatorski, jedyny w Polsce, wzorowany na systemie kształcenia w Europie zachodniej – roczny kurs na poziomie zaawansowanym, przygotowujący do profesjonalnej pracy w operatorskich zawodach technicznych. Absolwent Kierunku jest gotowy do podjęcia pracy w profesjonalnej branży audiowizualnej na stanowiskach:

  • Operator Kamery (szwenkier)
  • Asystent Operatora Focus Puller
  • Asystent Operatora DIT (Digital Imaging Technician)

Wszystkie zajęcia na kierunku Cinematography Camera odbywają się w Warszawie, przy ul. Baletowej 30 D, w sali wykładowej i magazynie sprzętu. Zajęcia praktyczne odbywają się w obiekcie AMA, oraz w poszczególnych rentalach i na planach filmowych.

ROZPOCZĘCIE KURSU: 02.10.2021

ZAPISZ SIE!

Cinematography Light/Grip

Kierunek Cinematography Light/Grip w Warszawie to nowatorski, jedyny w Polsce, wzorowany na systemie kształcenia w Europie zachodniej – roczny kurs na poziomie zaawansowanym, przygotowujący do profesjonalnej pracy w operatorskich zawodach technicznych. Absolwent Kierunku jest gotowy do podjęcia pracy w profesjonalnej branży audiowizualnej na stanowiskach: Oświetlacz filmowy (electrician) lub Wózkarz, operator kranu (Grip technician). Wszystkie zajęcia na kierunku Cinematography Light Grip odbywają się w Warszawie. Planowane zajęcia w Niemczech. Słuchacze uczą się podstaw technologii operatorskiej, oraz praktycznych zagadnień technicznych i technologicznych z jednej wybranej dziedziny: Oświetlacz filmowy, Operator wózka i kranu (grip technician). Nauka odbywa się w języku polskim, nomenklatura zawodowa uczona jest w języku polskim, angielskim, niemieckim.

ROZPOCZĘCIE KURSU: 02.10.2021

ZAPISZ SIĘ!

Pre-Post Production cinema

Kierunek VFX, CGI, 3D, Color Grading, Restoring w AMA FILM ACADEMY to niespotykany w innych szkołach, jedyny w Polsce kurs zagadnień współczesnej cyfrowej preprodukcji i postprodukcji obrazu: Efektów wizualnych VFX, Komputerowo generowanej rzeczywistości, korekcji barwnej obrazu i rekonstrukcji cyfrowej obrazu. Kurs jest dedykowany zarówno początkującym adeptom, jak i zaawansowanym kandydatom, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności na poziomie profesjonalnym.
Kierunek Postprodukcji i Preprodukcji Obrazu dzieli się na odrębne specjalizacje: Color Grading, VFX i Animacja 3D.
Pierwszy rok obejmuje wspólną dla obu specjalizacji naukę elementów języka filmowego, technologii obrazu i dźwięku, analizy filmowej, konstrukcji dzieła filmowego oraz podstaw wszystkich dziedzin postprodukcji obrazu w filmie.
Po pierwszym roku uczestnicy kursu wybierają jedną z dwóch specjalizacji: Color Grading lub VFX i Animacja 3D.

ROZPOCZĘCIE KURSU: 02.10.2021

ZAPISZ SIE!

DOP Masterclass

Kierunek przeznaczony jest dla absolwentów szkół filmowych, artystycznych, plastycznych i fotograficznych z Polski i zagranicy. O przyjęcie mogą ubiegać się kandydaci na co najmniej średnim poziomie zaawansowania w sztuce operatorskiej, z podstawową umiejętnością języka angielskiego.

Celem kursu jest doskonalenie umiejętności z zakresu koncepcji operatorskiej, budowy i wykorzystania nowoczesnego oświetlenia, kreacyjnego użycia współczesnego sprzętu i techniki oraz operowania kamerą. Każdy zjazd jest poświęcony jednemu z ważnych zagadnień sztuki operatorskiej, m. in.  konstrukcji i charakterowi światła w różnych rodzajach scen filmowych i obiektów zdjęciowych, we wnętrzach naturalnych, w plenerze, studiu, dekoracji, ruchowi kamery i profesjonalnemu szwankowaniu,  pełnemu opanowaniu technologii operatorskiej, efektom specjalnym VFX, koncepcji barwnej filmu i postprodukcji obrazu.

ROZPOCZĘCIE KURSU: 12.11.2021 i 11.03.2022

 

ZAPISZ SIE!

WSZYSTKIE KIERUNKI

zacznij z ama

Nakręć się na film Ucz się od najlepszych