Dariusz Starczewski

Start / wykładowcy / Dariusz Starczewski

Dariusz Starczewski

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Reżyser teatralny. Związany z Teatrem Bagatela w Krakowie. Wytrawny wykładowca sztuki aktorskiej.

Absolwent PWST w Krakowie (1998). Na jego różnorodny dorobek składają się role w dramatach Shakespeare’a, Büchnera, Gogola, Czechowa, Ibsena, Jerofiejewa, Gombrowicza, Iredyńskiego, Mrożka i Herberta oraz w adaptacjach Dostojewskiego i Kafki. Kreacja Eddiego Andersona w adaptacji „Układu” Elii Kazana uznana została przez Łukasza Drewniaka w dorocznym rankingu miesięcznika „Teatr” za najlepszą rolę męską sezonu. Występował w krakowskich teatrach: Starym, Łaźni, Bückleina, Nowym, Łaźni Nowej, STU, Barakah i Grotesce, warszawskich Na Woli i Rampa.
Występuje również w filmach krótkometrażowych, fabularnych filmach pełnometrażowych, takich jak „Nie ma takiego numeru” (2005) Bartosza Brzeskota, „Eucalyptus” (2001) i „Obławy” (2012) Marcina Kryształowicza, „Iron Cross” (2008) Jeshui Newtona, „Heniek” (2010) Elizy Kowalewskiej i Grzegorza Madeja, dokumentalnych filmach fabularyzowanych oraz programach telewizyjnych. Grał także w spektaklach Teatru Telewizji.

Filmografia

Poznaj filmografię wykładowcy na:

zajęcia

Dariusz Starczewski prowadzi zajęcia na kierunkach:

Ucz się w AMA!

Zobacz obecne
ZAPISY NA
KIERUNKI

Zacznij z AMA
zacznij z ama

Nakręć się na film Ucz się od najlepszych