Wykładowca

Dariusz Starczewski

Profil wykładowcy

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Reżyser teatralny. Związany z Teatrem Bagatela w Krakowie. Wytrawny wykładowca sztuki aktorskiej.

Absolwent PWST w Krakowie (1998). Na jego różnorodny dorobek składają się role w dramatach Shakespeare’a, Büchnera, Gogola, Czechowa, Ibsena, Jerofiejewa, Gombrowicza, Iredyńskiego, Mrożka i Herberta oraz w adaptacjach Dostojewskiego i Kafki. Kreacja Eddiego Andersona w adaptacji „Układu” Elii Kazana uznana została przez Łukasza Drewniaka w dorocznym rankingu miesięcznika „Teatr” za najlepszą rolę męską sezonu. Występował w krakowskich teatrach: Starym, Łaźni, Bückleina, Nowym, Łaźni Nowej, STU, Barakah i Grotesce, warszawskich Na Woli i Rampa.
Występuje również w filmach krótkometrażowych, fabularnych filmach pełnometrażowych, takich jak „Nie ma takiego numeru” (2005) Bartosza Brzeskota, „Eucalyptus” (2001) i „Obławy” (2012) Marcina Kryształowicza, „Iron Cross” (2008) Jeshui Newtona, „Heniek” (2010) Elizy Kowalewskiej i Grzegorza Madeja, dokumentalnych filmach fabularyzowanych oraz programach telewizyjnych. Grał także w spektaklach Teatru Telewizji.

Filmografia

Film Polski IMDB

Kierunki wykładowcy

Aktorstwo Filmowe

Kierunek Aktorstwo Filmowe (Camera Acting) w AMA KRAKÓW to jedyny kierunek o takim profilu w Polsce. Jest przezn...

Aktorstwo Filmowe

Kierunek Aktorstwo Filmowe (Camera Acting) w AMA KRAKÓW to jedyny kierunek o takim profilu w Polsce. Jest przezn...

Krok 4/4

Dziękujemy za zapis

Wkrótce sekretariat szkoły skontaktuje się z Tobą w celu dokończenia procesu zapisowego.

Ucz się od najlepszych!

AMA FILM ACADEMY