O nas

Start / O nas

o AMA FILM ACADEMY

Otworzyłeś oczy, zobaczyłeś światło i świat. Wtedy poczułeś wibracje talentu i zapragnąłeś powiedzieć coś od siebie. Wzbudziłeś emocje i przemyślenia, poruszyłeś duszę, dałeś rozrywkę. Tym jest kino, którego potrzebuje widz. Takie filmy chcemy robić.

AMA FILM ACADEMY jest szkołą filmową umożliwiającą nabycie kompetencji we wszystkich dziedzinach przemysłu filmowego. Została stworzona przez doświadczonych filmowców. Motto Szkoły to powołanie i zawód, zrozumienie celu i zdobycie praktycznych umiejętności. Nauka odbywa się w nowoczesnych warunkach, z wykorzystaniem technologii przyszłości. Program nauczania ewoluuje wraz z pojawianiem się nowych trendów w kinematografii oraz rozwojem technologii filmowych.

Założycielem szkoły jest Piotr Lenar – autor zdjęć filmowych o bogatym dorobku artystycznym, na który składają się produkcje krajowe i zagraniczne, a także wykładowca szkół filmowych z wieloletnim doświadczeniem.

AMA Film Academy Kraków

AMA Film Academy Warszawa

 


 

 


 

Zajęcia w AMA FILM ACADEMY prowadzą uznani i aktywni zawodowo twórcy filmowi oraz doświadczeni wykładowcy akademiccy. Stała kadra Szkoły to zespół kilkudziesięciu osób związanych bezpośrednio z branżą audiowizualną. Wykładowcami w AMA FILM ACADEMY są reżyserzy, scenarzyści, operatorzy, aktorzy, producenci filmowi, scenografowie, montażyści, dźwiękowcy, specjaliści od postprodukcji obrazu, asystenci filmowi, oświetlacze, technolodzy i technicy filmowi, a także teoretycy filmu i sztuki.

Program nauczania obejmuje podstawowe dziedziny branży audiowizualnej: reżyserię, scenariopisarstwo, sztukę operatorską, produkcję filmową, grę aktorską, postprodukcję obrazu, realizację dźwięku, dziennikarstwo multimedialne i realizację obrazu. Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych słuchaczy. Na strukturę AMA FILM ACADEMY składają się zarówno stałe kierunki kształcenia, jak i kilkudniowe warsztaty oraz master class.

AMA Film Academy działa w Krakowie, w  Warszawie – AMA Warszawa, w Niemczech – AMA Germany ( w przygotowaniu pd. 2021/2022 )

AMA w Krakowie prowadzi pełny program kształcenia, AMA w Warszawie prowadzi zawodowy program kształcenia, AMA Germany ma propagować polską szkolę filmową.

AMA FILM ACADEMY jest marką należącą do  8 1/2 media sp. z.o.o, wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.12/00121/2016 oraz do Rejestru Niepublicznych Szkół Artystycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod numerem 578/20/2011 jako Niepubliczna Policealna Szkoła Filmowo-Artystyczna „AMA”.

 

 


 

 

PARTNERZY GŁÓWNI

Partnerami technologicznymi i filmowymi AMA WArszawa są:

Rental światła filmowego PIRAMIDA FILM 

Rental sprzętu zdjęciowego NON STOP FILM SRVICE

 


 

kadra akademii

Dyrektor

Piotr Lenar

Dyrektor Akademii, Operator Filmowy
Członek EFA, BVK, PSC

Sekretariat

Katarzyna Skowron

V-ce Dyrektor d/s programowych

tel:+48 512784278

Joanna Brodawka-Zygmunt

Manager programowy, produkcji filmowej

tel:+48 504 850 678

Technika zdjęciowa

AMA Rental

tel: +48 504 850 697

Rafał Oramus

Technical Manager

tel: +48 504 850 697

Ewelina Jasińska

Manager AMA Warszawa

Hubert Janicki

Technical Assistant

Anna Lenar

Sekretariat AMA Warszawa

rada programowa

Jarosław Żamojda

Przewodniczący Rady Programowej

tel: 514 584 030

Dariusz Pawelec

Członek Rady Programowej

tel: 514 584 030

Łukasz Maciejewski

Członek Rady Programowej

tel: 514 584 030

Xawery Żuławski

Członek Rady Programowej

tel: 514 584 030

Inka Kardys

Członek Rady Programowej

tel: 514 584 030

AMA
w liczbach

0

Studentów

rocznie

0

kierunków

nowoczesnych

0

wykładowców

na stałe

0

absolwentów

ukończyło AMA

zacznij z ama

Nakręć się na film Ucz się od najlepszych