Kierunki filmowe

Start / Kierunki filmowe

Nauka w ama

AMA FILM ACADEMY oferuje szeroki wachlarz kierunków praktycznego kształcenia filmowego dla początkujących i zaawansowanych. Specjalizuje się w profesjonalnym kształceniu z zakresu nowoczesnych dziedzin twórczości audiowizualnej. Program nauczania ewoluuje wraz z pojawianie się nowych trendów w kinematografii oraz rozwojem technologii filmowych. Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych słuchaczy. AMA KRAKÓW i AMA WARSZAWA.

Program nauczania obejmuje podstawowe dziedziny branży audiowizualnej: reżyserię, scenariopisarstwo, sztukę operatorską, produkcję filmową, grę aktorską, postprodukcję obrazu, montaż.kolor, vfx, realizację dźwięku, oraz fotografię. AMA FILM ACADEMY prowadzi zajęcia w trybie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym (zaocznym), dedykowane początkującym oraz zaawansowanym filmowcom. Na strukturę AMA FILM ACADEMY składają się zarówno stałe kierunki kształcenia, jak i kilkudniowe warsztaty obejmujące obszar technologii i realizacji filmowej oraz master class. AMA prowadzi kierunki filmowe w Krakowie w AMA KRAKÓW i w Warszawie w AMA WARSZAWA.

Kierunki

Stacjonarne

Dwuletnie, czterosemestralne kierunki. Kształcenie praktyczne i warsztatowe, osadzone na solidnych podstawach teoretycznych. Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku w godzinach od 10:00 do 17:00. Duża intensywności programu wyraża się w liczbie 480 godzin nauki w ciągu roku i 320 godzin zajęć fakultatywnych. Dodatkowo w programie nauczania: zajęcia fakultatywne, udział w redakcji AMA TV i liczne pozaszkolne realizacje filmowe. Zajęcia odbywają się w nowoczesnych salach audiowizualnych, studiach zdjęciowych i filmowych, montażowniach, studio dźwiękowym, sali kinowej. Do dyspozycji profesjonalny magazyn sprzętu filmowego AMA Rental.

Poznaj nasze kierunki

Niestacjonarne

Dwuletnie, czterosemestralne kierunki. Zajęcia prowadzone są w trakcie zjazdów trwających od piątku do niedzieli. W piątek zajęcia odbywają się od 16:00 do 20:00, w sobotę od 10:00 do 18:00 i niedzielę od 09:00 do 17:00 to praktyczne zajęcia warsztatowe. Dodatkowo w programie nauczania: zajęcia fakultatywne, udział w redakcji AMA TV i liczne pozaszkolne realizacje filmowe. Zajęcia odbywają się w nowoczesnych salach audiowizualnych, studiach zdjęciowych i filmowych, montażowniach, studio dźwiękowym, sali kinowej. Do dyspozycji profesjonalny magazyn sprzętu filmowego AMA Rental.

Poznaj nasze kierunki

Online

AMA FILM ACADEMY proponuje naukę online z zastosowaniem systemów do streamingu live, oraz platform akademickich stosowanych na świecie. W przyjaznych i bezpiecznych warunkach, z wykorzystaniem technologii przyszłości. W dziedzinach, które nie wymagają stałego kontaktu z praktyką, planem filmowym, studiem zdjęciowym czy postprodukcyjnym – uczymy zdalnie w technologii online. Oszczędność czasu, funduszy i ochrona zdrowia. AMA ONLINE. Obecnie proponujemy kierunki kształcenia filmowego: scenariopisarstwo, produkcja filmowa, angielski dla filmowców, wkrótce mistrzowski kurs VFX.

 

Poznaj nasze kierunki

Warsztaty

W AMA FILM ACADEMY odbywają się warsztaty z różnych dziedzin realizacji filmowej. Program warsztatów obejmuje zarówno zagadnienia techniczne, jak i realizacyjne należące do wszystkich współczesnych dziedzin produkcji audiowizualnej. AMA organizuje stałe warsztaty filmowe i współpracuje z firmami: Arri, Panavision, Canon, Creativetools, Red Camera, Black Magic Design. W AMA odbywają się warsztaty: operatorskie, reżyserskie, dokumentalne, reklamowe, montaż filmowy, color grading, światło filmowe, AMA Young dla dzieci, kursy dronowe, stabilizacji kamery, inne. AMA organizuje Polish Colorist Mixer, Canon Days.

Poznaj nasze warsztaty

NAUKA i PRAKTYKA

Wykładowcy

Nasi wykładowcy to uznani, czynni zawodowo filmowcy z dużym doświadczeniem zawodowym i artystycznym oraz wytrawni wykładowcy wyższych uczelni. U nas uczą reżyserzy fabularni, dokumentalni, telewizyjni, operatorzy filmowi, operatorzy kamery i asystenci techniczni, oświetlacze. U nas uczą dźwiękowcy filmowi, scenografowie i kostiumografowie. U nas uczą producenci filmowi, kierownicy produkcji i kierownicy planu. Realizatorzy telewizyjni i reklamowi. U nas uczą teoretycy filmu i sztuki.U nas uczą wykładowcy z Łódzkiej i Katowickiej szkoły filmowej, z innych uczelni. Co roku dochodzą inni, nowi wykładowcy.

Poznaj naszych wykładowców

Sprzęt filmowy

Słuchacze AMA FILM ACADEMY mają do dyspozycji park oświetleniowy, wiele współczesnych kamer, pełny sprzęt dźwiękowy, zaawansowane stanowiska montażowe, VFX i color grading. AMA ma kamery: Arri, RED, Canon Blackmagic, Sony, aparaty Canon, Sony Alfa. Gimbal Ronin, Kran z remote head, wózek Panther z szynami, duży park oświetleniowy. Sprzęt dźwiękowy. AMA prowadzi zajęcia ze sprzętem profesjonalnym jak: Arri, Red, Panavision, Sony, Zeiss, Cooke, Leica, Chapman, Techno Crane, Panther, Movietech, Transvideo, Teradek, Sachtler, O’Connor, Ronford, LTM, Arri Light, Lite Panel, wielu innych – przy stałej współpracy z partnerami: Non Stop Film Service, Piramida Film, Panavision Polska.

Poznaj sprzęt AMA Rental

REKRUTACJA 2021/2022

AMA WARSZAWA


KIERUNKI NIESTACJONARNE

AKTUALNE ZAPISY

Operatorski Camera / Light

Kierunek Operatorski

DOP Masterclass

Pre-Post Production cinema 

Aktorstwo Filmowe

AMA ONLINE


KIERUNKI NIESTACJONARNE ONLINE 

BRAK ZAPISÓW

Scenariopisarstwo Online

Produkcja Filmowa Online

AKTUALNE ZAPISY

Professional Film Language

 

PIOTR LENAR o Kierunkach w AMA Warszawa

Krzysztof Mieszkowski o Kierunku Operatorskim Camera / Light w AMA WARSZAWA

zacznij z ama

Nakręć się na film Ucz się od najlepszych