Kierunki filmowe

Start / Kierunki filmowe

Nauka w ama

AMA FILM ACADEMY oferuje szeroki wachlarz kierunków praktycznego kształcenia filmowego dla początkujących i zaawansowanych. Specjalizuje się w profesjonalnym kształceniu z zakresu nowoczesnych dziedzin twórczości audiowizualnej. Program nauczania ewoluuje wraz z pojawianie się nowych trendów w kinematografii oraz rozwojem technologii filmowych. Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych słuchaczy.

Program nauczania obejmuje podstawowe dziedziny branży audiowizualnej: reżyserię, scenariopisarstwo, sztukę operatorską, produkcję filmową, grę aktorską, postprodukcję obrazu, montaż.kolor, vfx, realizację dźwięku, oraz fotografię. AMA FILM ACADEMY prowadzi zajęcia w trybie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym (zaocznym), dedykowane początkującym oraz zaawansowanym filmowcom. Na strukturę AMA FILM ACADEMY składają się zarówno stałe kierunki kształcenia, jak i kilkudniowe warsztaty obejmujące obszar technologii i realizacji filmowej oraz master class.

Kierunki

Stacjonarne

Roczne, dwusemestralne kierunki. Kształcenie praktyczne i warsztatowe, osadzone na solidnych podstawach teoretycznych. Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku w godzinach od 10:00 do 17:00. Duża intensywności programu wyraża się w liczbie 480 godzin nauki w ciągu roku i 320 godzin zajęć fakultatywnych. Dodatkowo w programie nauczania: zajęcia fakultatywne, udział w redakcji AMA TV i liczne pozaszkolne realizacje filmowe. Zajęcia odbywają się w nowoczesnych salach audiowizualnych, studiach zdjęciowych i filmowych, montażowniach, studio dźwiękowym, sali kinowej. Do dyspozycji profesjonalny magazyn sprzętu filmowego AMA Rental – odnowiony w 2019 roku.

Poznaj kierunki

Niestacjonarne

Roczne lub dwuletnie kierunki. Zajęcia prowadzone są w trakcie zjazdów trwających od piątku do niedzieli. W piątek zajęcia odbywają się od 16:00 do 20:00, w sobotę od 10:00 do 18:00 i niedzielę od 09:00 do 17:00 to praktyczne zajęcia warsztatowe. Dodatkowo w programie nauczania: zajęcia fakultatywne, udział w redakcji AMA TV i liczne pozaszkolne realizacje filmowe. Zajęcia odbywają się w nowoczesnych salach audiowizualnych, studiach zdjęciowych i filmowych, montażowniach, studio dźwiękowym, sali kinowej. Do dyspozycji profesjonalny magazyn sprzętu filmowego AMA Rental – odnowiony w 2019 roku.

Poznaj kierunki

NAUKA

Pomoce dydaktyczne

AMA FILM ACADEMY proponuje naukę w nowoczesnych warunkach, z wykorzystaniem technologii przyszłości. Stale rozszerza wachlarz swoich propozycji oraz modyfikuje program nauczania w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników. Większość zajęć odbywa się w oparciu o projekcje filmowe, każda sala w AMA posiada projektor i ekran, oraz duży monitor HD i UHD, oraz dźwięk Dolby 5.1 W AMA jest w sumie ok. 30 komputerów Apple, stacji roboczych, 6 projektorów video, 8 dużych ekranów TV, 30 monitorów. Wnętrza i zewnętrze AMA zabezpieczone jest monitoringiem, słuchacze mają do dyspozycji szatnie, pomieszczenia socjalne, jadalnie, gastronomię, bibliotekę, 2 studia filmowe, studio fotograficzne, 2 montażownie, salę color grading, studio dźwiękowe, poczekalnie, parking, taras, palarnię i dużą zewnętrzną przestrzeń zdjęciową.

 

Wykładowcy

Nasi wykładowcy to uznani, czynni zawodowo filmowcy z dużym doświadczeniem zawodowym i artystycznym oraz wytrawni wykładowcy wyższych uczelni. U nas uczą reżyserzy fabularni, dokumentalni, telewizyjni, operatorzy filmowi, operatorzy kamery i asystenci techniczni, oświetlacze. U nas uczą dźwiękowcy filmowi, scenografowie i kostiumografowie. U nas uczą producenci filmowi, kierownicy produkcji i kierownicy planu. Realizatorzy telewizyjni i reklamowi. U nas uczą teoretycy filmu i sztuki.U nas uczą wykładowcy z Łódzkiej i Katowickiej szkoły filmowej, z Uniwersytetu Jagielońskiego, innych uczelni. Co roku dochodzą inni, nowi wykładowcy.

Poznaj naszych wykładowców

PRAKTYKA

Warsztaty

Kilkudniowe warsztaty i plenery filmowe
W AMA odbywają się warsztaty z różnych dziedzin realizacji filmowej. Program warsztatów obejmuje zarówno zagadnienia techniczne, jak i realizacyjne należące do wszystkich współczesnych dziedzin produkcji audiowizualnej. AMA organizuje stałe warsztaty filmowe i fotogrtaficzne wraz z Canon Polska, warsztaty techniczne wraz z creativetools.pl, współpracuje z firmami: Arri, Red Camera, Black Magic Design. W AMA odbywają się warsztaty: operatorskie, reżyserskie, dokumentalne, reklamowe, montaż filmowy, color grading, światło filmowe, AMA Young dla dzieci, kursy dronowe, stabilizacji kamery, inne. AMA organizuje Polish Colorist Mixer, Canon Days. AMA Film Academy znajduje się na terenie Centrum Filmowego AMA i wraz. znim organizuje od 2019 roku wiele imprez, warsztatów, sympozjów, spotkań i master class filmowych.

Poznaj nasze warsztaty

Sprzęt filmowy

Słuchacze AMA FILM ACADEMY mają do dyspozycji park oświetleniowy, wiele współczesnych kamer, pełny sprzęt dźwiękowy, zaawansowane stanowiska montażowe, VFX i color grading. AMA ma kamery: Arri Alexa, RED, Canon C 300, Canon C 200, Canon C 100, Canon XC10, Blackmagic Ursa, Blackmagic Ursa Mini, BMC Pocket, Sony AX 10, MC 2000, AX 1. Aparaty Canon EOS 600, 650, 5D, 6D, EOS M, Sony Alfa. Ogólnie ponad 20 różnych kamer profesjonalnych, ponad 30 obiektywów,Monitory podglądowe, follow focusy, kompendia, filtry, zasilanie V lock. Rigi, 10 statywów profesjonalnych, Steadicam, Gimbal Ronin, Kran z remote head, wózek Panther z szynami, duży park oświetleniowy- lampy HMI, Żarowe, Kino Flo, LED. Sprzęt dźwiękowy, wiele mikrofonów, rekorderów profesjonalnych, tyczek.

Poznaj sprzęt AMA Rental

REKRUTACJA 2019

zacznij z ama

Nakręć się na film Ucz się od najlepszych