AMA WARSZAWA

Start / AMA WARSZAWA

 ama WARSZAWA

W Warszawie są prowadzone kierunki bezpośredniego, praktycznego kształcenia zawodowego w zawodach filmowych. AMA była prekursorem kształcenia w nowych zawodach filmowych już kilka lat temu wprowadzając kierunki: operatorsko-oświetleniowy, czy montaż/color grading, czy specjalizację VFX. Absolwenci tych kierunków pracują już w zawodach jako koloryści, oświetlacze, asystenci kamery, steadicamu, czy jako specjaliści VFX w studiach postprodukcji. AMA Warszawa oferuje kierunki kształcenia w wielu współczesnych dziedzinach realizacji obrazu i dźwięku filmowego. Zajęcia są prowadzone głównie na planach filmowych, w firmach oświetleniowych, rentalach sprzętu kamerowego i grip, studiach postprodukcji, halach zdjęciowych, studiach color gradingu. Zajęcia studyjne w studio filmowym, teoretyczne i praktyczne także w siedzibie AMA Warszawa. Po ukończeniu każdego z kursów otrzymuje się Dyplom AMA.

W AMA WARSZAWA kształcimy: Operatorów kamery, Asystentów Focus Puller, Asystentów DIT, Oświetlaczy, Techników GRIP, Specjalistów VFX, Specjalistów postprodukcji i preprodukcji cyfrowej, Animatorów 3D, Kolorystów, realizatorów obrazu filmowego, specjalistów transmisji live. AMA WARSZAWA - rozpoczęcie kursów: 02.10.2021. Zapisy online: od 01.05.2021. Informacje pod adresem: AMA Warszawa: email: rekrutacja@akademiamultiart.pl - telefon: +48 512 784 278 - adres: Chełmska 21, 00-724 Warszawa.

WYBRANE KIERUNKI

Kierunek Operatorski Camera/Light w Warszawie

Kierunek Operatorski Camera / Light w Warszawie to nowatorski, jedyny w Polsce, wzorowany na systemie kształcenia w Europie zachodniej – roczny kurs na poziomie zaawansowanym, przygotowujący do profesjonalnej pracy w operatorskich zawodach technicznych. Absolwent Kierunku jest gotowy do podjęcia pracy w profesjonalnej branży audiowizualnej na stanowiskach:

  • Operator Kamery (szwenkier)
  • Asystent Operatora Focus Puller
  • Asystent Operatora DIT (Digital Imaging Technician)
  • Oświetlacz ( Gaffer ) 

Wszystkie zajęcia na kierunku Operatorski Camera / Light odbywają się w Warszawie. Zajęcia praktyczne odbywają się w obiekcie AMA, oraz w poszczególnych rentalach i na planach filmowych.

Zajęcia operatorskie są wspierane przez czołowe, wiodące firmy sprzętu filmowego w Polsce:

Non Stop Film Service, Panavision Polska, Grip Seven, Kivi Rental

Kierunek Operatorski Camera/Light w AMA Warszawa to intensywny roczny kurs na poziomie szkoły policealnej z tematyką podstawową i średnio-zaawansowaną, przygotowujący do zawodu operatora kamery filmowej i oświetleniowca na poziomie profesjonalnym lub kontynuacji nauki na innych kierunkach operatorskich. Absolwent Kierunku jest gotowy do podjęcia pracy w branży audiowizualnej. 

ROZPOCZĘCIE KURSU: 12.11.2021

ZAPISZ SIE!

Kierunek Aktorstwo Filmowe w AMA

Kierunek Aktorstwo Filmowe (Camera Acting)  w AMA WARSZAWA to jedyny kierunek o takim profilu w Polsce. Jest przeznaczony zarówno dla początkujących adeptów sztuki aktorskiej, jak i dla studentów szkół aktorskich oraz rozpoczynających pracę aktorów, chcących udoskonalić swój warsztat filmowy.

ROZPOCZĘCIE KURSU: 16.10.2021

ZAPISZ SIĘ!

Pre-Post Production cinema

Kierunek VFX, CGI, 3D, Color Grading, Restoring w AMA FILM ACADEMY to niespotykany w innych szkołach, jedyny w Polsce kurs zagadnień współczesnej cyfrowej preprodukcji i postprodukcji obrazu: Efektów wizualnych VFX, Komputerowo generowanej rzeczywistości, korekcji barwnej obrazu i rekonstrukcji cyfrowej obrazu. Kurs jest dedykowany zarówno początkującym adeptom, jak i zaawansowanym kandydatom, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności na poziomie profesjonalnym.
Kierunek Postprodukcji i Preprodukcji Obrazu dzieli się na odrębne specjalizacje: Color Grading, VFX i Animacja 3D.
Pierwszy rok obejmuje wspólną dla obu specjalizacji naukę elementów języka filmowego, technologii obrazu i dźwięku, analizy filmowej, konstrukcji dzieła filmowego oraz podstaw wszystkich dziedzin postprodukcji obrazu w filmie.
Po pierwszym roku uczestnicy kursu wybierają jedną z dwóch specjalizacji: Color Grading lub VFX i Animacja 3D.

ROZPOCZĘCIE KURSU: 16.10.2021

ZAPISZ SIE!

DOP Masterclass

Kierunek przeznaczony jest dla absolwentów szkół filmowych, artystycznych, plastycznych i fotograficznych z Polski i zagranicy. O przyjęcie mogą ubiegać się kandydaci na co najmniej średnim poziomie zaawansowania w sztuce operatorskiej, z podstawową umiejętnością języka angielskiego.

Celem kursu jest doskonalenie umiejętności z zakresu koncepcji operatorskiej, budowy i wykorzystania nowoczesnego oświetlenia, kreacyjnego użycia współczesnego sprzętu i techniki oraz operowania kamerą. Każdy zjazd jest poświęcony jednemu z ważnych zagadnień sztuki operatorskiej, m. in.  konstrukcji i charakterowi światła w różnych rodzajach scen filmowych i obiektów zdjęciowych, we wnętrzach naturalnych, w plenerze, studiu, dekoracji, ruchowi kamery i profesjonalnemu szwankowaniu,  pełnemu opanowaniu technologii operatorskiej, efektom specjalnym VFX, koncepcji barwnej filmu i postprodukcji obrazu.

ROZPOCZĘCIE KURSU: 12.11.2021 i 11.03.2022

 

ZAPISZ SIE!

WSZYSTKIE KIERUNKI

NIESTACJONARNE

Operatorski Camera Light

Pre-Post Production cinema

DOP Masterclass

Kierunek Operatorski

Aktorstwo filmowe

ROZPOCZĘCIE KURSÓW: 16.10.2021 oraz 12.11.2021

Krzysztof Mieszkowi operator i Krzysztof Boruc gaffer o Kierunku Operatorski Camera / Light w AMA WARSZAWA

ZAPISZ SIE!

ONLINE

Scenariopisarstwo Online

Produkcja filmowa Online

Professional film language

ROZPOCZĘCIE KURSÓW: 02.10.2021

 

Piotr Lenar dyrektor AMA mówi o Kierunkach w AMA Warszawa

ZAPISZ SIĘ!
zacznij z ama

Nakręć się na film Ucz się od najlepszych