Dariusz Pawelec

Start / wykładowcy / Dariusz Pawelec

Dariusz Pawelec

Realizator telewizyjny, reżyser wielu filmów dokumentalnych, operator kamery, scenarzysta i montażysta. W latach 1986-11 współpracował z Telewizją Polską. Od 2012 regularnie prowadzi zajęcia warsztatowe z realizacji telewizyjnej na kierunku operatorskim WRTiV UŚ w Katowicach. We wrześniu 2016 uzyskał tytuł doktora sztuki filmowej.

Absolwent WRiTV UŚ w Katowicach. Ma na swoim koncie realizację licznych teatrów telewizji, współpracował m. in. z  Jerzym Grzegorzewskim, Jerzym Jarockim, Maciejem Englertem, Antonim Liberą, Janem Klatą, Janem Englertem, Krzysztofem Warlikowskim, Krzysztofem Jasińskim i Robertem Glińskim. Po odejściu z TV uczestniczył w produkcji spektakli telewizyjnych: „(A)pollonia” (2015) w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego i „Tato” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej (2016), co zaowocowało  nagrodami za realizację telewizyjną na Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie. Zajmuje się również reżyserią światła w przedstawieniach operowych. Współpracował m. in. z Laco Adamikiem, Tomaszem Koniną, Włodzimierzem Nurkowskim i Jackiem Tyskim.
Jest autorem i współautorem filmów dokumentalnych o kulturze i sztuce. Ich bohaterami byli m. in. Stanisław Wyspiański, Jerzy Pilch, Grażyna Bacewicz, Andrzej Stasiuk, Jerzy Pomianowski, Tadeusz Nowak, Maciej Słomczyński, Karol Szymanowski i Marcin Świetlicki. Zrealizował wiele audycji telewizyjnych i transmisji muzycznych.

 

Filmografia

Poznaj filmografię wykładowcy na:

zajęcia

Dariusz Pawelec prowadzi zajęcia na kierunkach:

Ucz się w AMA!

Zobacz obecne
ZAPISY NA
KIERUNKI

Zacznij z AMA
zacznij z ama

Nakręć się na film Ucz się od najlepszych