Wykładowca

Hubert Pusek

Profil wykładowcy

Montażysta Absolwent PWSFiviT w Łodzi z ponad 10-letnim doświadczeniem zawodowym w montażu zarówno w branży telewizyjnej, jak i filmowej. Ma szeroką wiedzę na temat różnorodnych narzędzi i technik cyfrowych stosowanych w postprodukcji. Ma także duże doświadczenie pedagogiczne- prowadził osiemnaście 2-dniowych warsztatów redakcyjnych dla studentów i uczniów szkół średnich w FINA – Filmotece Narodowej Instytucie Audiowizualnym z siedzibą w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Montażystów(PSM) oraz Gildii Montażu I Postprodukcji

Opisując swoją pracę Huber Pusek mówi, że lubi myśleć, że jest kreatywnym montażystą filmowym. Stara się pomagać reżyserom w znajdowaniu nowych sposobów budowania narracji i estetyki ich filmów, ponieważ wierzy, że scenariusz jest tylko punktem wyjścia w procesie tworzenia.

Najważniejsze prace dla Huberta Puska to Antybohater” w reżyserii Michała Kaweckiego. Film powstał w ramach programu DocLab – Poland.

Krótki dokument “Trochę raju”, w reżyserii Andrzeja Cichockiego. Film miał premierę na IDFA w 2020 roku i brał udział w konkursie festiwalu. Został również przyjęty do konkursu krótkiego metrażu na FIPA DOC 2021.

“Wiatr. Thriller dokumentalny”- reżyseria Michał Bielawski. Premierę kinową miał na Visions du Réel in 2019 – Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Nyon w Szwajcarii, był także filmem otwarcia na 59.Krakowskim Festiwalu Filmowym. Brał udział w 30 międzynarodowych festiwalach zbierając liczne nagrody łącznie z nagrodą za najlepszy montaż na festiwalu w Salem.

“Arabski sekret” dokument średniometrażowy w reżyserii Julii Groszek. Film był pokazywany na ponad 20 polskich i międzynarodowych festiwalach. Wśród wielu nagród- Grand Prix na 8. Festiwalu HumanDOC w Warszawie oraz Nagrodę Jury na 20 Ismailia Film Festival w Gizie.

Filmografia

Film Polski IMDB

Kierunki wykładowcy

Post-Pre Production Cinema

Kierunek VFX, CGI, 3D, Color Grading  w AMA FILM ACADEMY to niespotykany w innych szkołach, jedyny w Polsce kurs...

Podstawowy Kurs Filmowy

Podstawowy Kurs Filmowy w AMA FILM ACADEMY obejmuje naukę filmowania, obsługę nowoczesnych kamer cyfrowych, elem...

Zaawansowany Kurs Filmowy

Zaawansowany Kurs Filmowy w AMA FILM ACADEMY obejmuje naukę profesjonalnego filmowania nowoczesnymi kamerami i a...

Krok 4/4

Dziękujemy za zapis

Wkrótce sekretariat szkoły skontaktuje się z Tobą w celu dokończenia procesu zapisowego.

Ucz się od najlepszych!

AMA FILM ACADEMY