Wykładowca

Łukasz Żurek

Profil wykładowcy

Aktor filmowy i teatralny. Absolwent Wydziału Aktorskiego na PWST w Krakowie. Związany z Teatrem Bagatela w Krakowie. Występuje w różnorodnym repertuarze od zagranicznej klasyki przez komedie i farsy po musicale i kabaret. Otrzymał prestiżową nagrodę jury IX Przeglądu Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Czepca w przedstawieniu „Wesele” w reżyserii Anny Polony. 

Ma na koncie role w dramatach de Moliny, Turgieniewa, Słowackiego, Wyspiańskiego, Witkacego i adaptacji Gombrowicza, lecz również w „Skrzypku na dachu” (reż. J. Szurmiej). Brał udział w cyklicznym „Spotkaniu z balladą”, pojawia się w popularnych serialach, zagrał w dwóch spektaklach Teatru Telewizji. Dwukrotnie był finalistą Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wystąpił w filmach „Śmierć jak kromka chleba”, reż. K. Kutz, „Anioł w Krakowie” i „Zakochany anioł”, reż. Artur Więcek „Baron” i „Mój Nikifor”, reż. K. Krauze). Prowadził autorską audycję „Wakacje z duchami” na antenie RMF, pracuje też jako lektor i konferansjer.
W Teatrze Bagatela można było go zobaczyć m.in. w spektaklach „ Mayday2”, „Testosteron”, ”Szalone nożyczki”. W filmach – „Zakochany anioł”, „Mój Nikifor”, „Śmierć jak kromka chleba.

Filmografia

Film Polski IMDB

Kierunki wykładowcy

Aktorstwo Filmowe

Kierunek Aktorstwo Filmowe (Camera Acting) w AMA KRAKÓW to jedyny kierunek o takim profilu w Polsce. Jest przezn...

Aktorstwo Filmowe

Kierunek Aktorstwo Filmowe (Camera Acting) w AMA KRAKÓW to jedyny kierunek o takim profilu w Polsce. Jest przezn...

Krok 4/4

Dziękujemy za zapis

Wkrótce sekretariat szkoły skontaktuje się z Tobą w celu dokończenia procesu zapisowego.

Ucz się od najlepszych!

AMA FILM ACADEMY