Wykładowca

Małgorzata Imielska

Profil wykładowcy

Reżyserka, scenarzystka. Absolwentka filmoznawstwa na UJ i reżyserii filmowej i telewizyjnej na WRiTV UŚ w Katowicach, jest autorką w pełnym tego słowa znaczeniu, bo pisze scenariusze i reżyseruje filmy dokumentalne, fabularne, spektakle teatralne i radiowe. Wykłada gramatykę języka filmowego.  

Jej film fabularny „Wszystko dla mojej matki” obsypany nagrodami święcił triumfy na wielu festiwalach. Film dokumentalny „Miłość i puste słowa” zdobył 11 nagród i 21 nominacji.  Zadebiutowała odcinkiem cyklu dokumentalnego „Album śląski” – „Nigdzie stąd nie wyjadę…” Kolejny dokument – „Bachor” poświęciła dziewczynce z Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego, której najpierw nie chcieli biologiczni rodzice, a potem odtrącili przybrani. Bohaterami następnego -„Klocków z kryminału” jest trójka więźniów, którzy w ramach zajęć terapeutycznych robili zabawki dla dzieci.
Jednakże większość swoich filmów dokumentalnych poświęciła czasom II wojny światowej, przede wszystkim tragedii Holocaustu. Wszystkie zostały co najmniej zauważone przez widzów i krytyków.

Filmografia

Film Polski IMDB

Kierunki wykładowcy

Post-Pre Production Cinema

Kierunek VFX, CGI, 3D, Color Grading  w AMA FILM ACADEMY to niespotykany w innych szkołach, jedyny w Polsce kurs...

Operatorski

Kierunek Operatorski w AMA KRAKÓW to intensywny dwuletni kurs na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym,...

Krok 4/4

Dziękujemy za zapis

Wkrótce sekretariat szkoły skontaktuje się z Tobą w celu dokończenia procesu zapisowego.

Ucz się od najlepszych!

AMA FILM ACADEMY