Wykładowca

Filip Szatarski

Profil wykładowcy

Tancerz, choreograf, dramaturg. Zajmuje się badaniem obszaru szeroko pojętego teatru i tańca w połączeniu z muzyką i sztukami wizualnymi. Przez ostatnie 18 lat współpracował z licznymi teatrami tańca: Tanz Hotel Wien, Tanz Atelier Wien, Smafu Compagnie, Osez Project Canada, FeinSinn Company Wien, Blue Elephant Company Düsseldorf. Zajmuje się również realizacją choreografii i ruchu scenicznego dla teatrów dramatycznych w Polsce i za granicą. Prowadzi warsztaty świadomości ciała dla profesjonalnych aktorów teatralnych. Jest laureatem stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego, wielokrotnym laureatem stypendium kulturalnego Miasta Gdańska oraz stypendium rządu japońskiego.

Od roku 1994 jest związany z Teatrem Dada von Bzdülöw. Jako choreograf, tancerz i dramaturg stworzył 15 autorskich spektakli, zapraszając do współpracy artystów z całego świata. Można tu wymienić m.in. Kąpielca we współpracy z Mileną Rewińską (2001, Bałtycki Uniwersytet Tańca) oraz Itcolt we współpracy z Shaula Cambazzu i Janem Rzwersky (Teatr Marni, Bruksela, 2010/2011).  W roku 2005 był stypendystą programu Artist in Residence/Akiyoshi Art Village Yamaguchi w Japonii. Jest to projekt rządu japońskiego, który umożliwia badanie, warsztaty oraz realizację spektaklu. Na zakończenie rezydencji Szatarski przygotował  parteatralne przedstawienie Jakub (wspólnie z zespołem Mordy), które było pokazywane w Polsce i Japonii.
Ponadto artysta zajmuje się realizacją choreografii i ruchu scenicznego dla teatrów dramatycznych w Polsce i za granicą, ma na koncie ponad dwadzieścia prac z tej dziedziny. Warto wymienić choćby kilkaz nich: Księżna D’Amalfi Johna Webstera w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego (Teatr Wybrzeże w Gdańsku, 2006), Blaszany bębenek według powieści Güntera Grassa w reżyserii Adama Nalepy (Teatr Wybrzeże w Gdańsku, 2007) i Panny z Wilka według opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego (Teatr Polski w Poznaniu, 2009). Ponadto pracował w teatrach dramatycznych w Gdyni, Warszawie, Toruniu, Białymstoku, Wałbrzychu, Kaliszu i Opolu.

Filmografia

Film Polski IMDB

Kierunki wykładowcy

Aktorstwo Filmowe

Kierunek Aktorstwo Filmowe (Camera Acting) w AMA WARSZAWA to jedyny kierunek o takim profilu w Polsce. Jest prze...

Kurs Aktorski dla Statystów

Kurs dla statystów (Camera Acting) w AMA WARSZAWA to jedyny kierunek o takim profilu w Polsce. Jest przeznaczony...

Krok 4/4

Dziękujemy za zapis

Wkrótce sekretariat szkoły skontaktuje się z Tobą w celu dokończenia procesu zapisowego.

Ucz się od najlepszych!

AMA FILM ACADEMY