„Piotr Lenar to guru z międzynarodowym doświadczeniem “
Praktyczny, międzynarodowy kurs sztuki operatorskiej na poziomie zaawansowanym. Przygotowuje do samodzielnej, profesjonalnej pracy operatora filmowego. Kurs może być prowadzony częściowo w języku angielskim.
6 Zjazdów co 2 tygodnie, każdy po 3 dni. Zajęcia prowadzone są w piątki od godziny 16:00 do 20:00 oraz w soboty od godziny 10:00 do 18:00 i niedziele od godziny 09:00 do 17:00
20 godzin w trakcie zjazdu
120 w całym kursie
Praktyki w produkcjach filmowych
Praca w AMA TV
60 godzin pracy własnej
Podyplomowy Kierunek Operatorski – DOP Masterclass w AMA FILM ACADEMY to trwający pół roku praktyczny kurs sztuki operatorskiej na poziomie zaawansowanym, prowadzony w formie warsztatowej. Przygotowuje do samodzielnej pracy profesjonalnego operatora filmowego. Kurs może być prowadzony częściowo w języku angielskim.
Kierunek jest prowadzony w siedzibie AMA w Warszawie, przy pełnym wsparciu sprzętu profesjonalnego od naszych 2 głównych, oficjalnych partnerów: NON STOP FILM SERVICE – powered by Ludwig Kamera w zakresie. sprzętu zdjęciowego i PIRAMIDA FILM w zakresie sprzętu oświetleniowego. Zajęcia grip przy wsparciu PANAVISION POLSKA.
Siedziba AMA warszawa jest w budynku Non Stop Film Service, zajęcia odbywają się w studio Kosmos – Piramida Film i studio Non Stop Film Service.
Kierunek przeznaczony jest dla absolwentów szkół filmowych, artystycznych, plastycznych i fotograficznych z Polski i zagranicy. O przyjęcie mogą ubiegać się kandydaci na co najmniej średnim poziomie zaawansowania w sztuce operatorskiej, z podstawową umiejętnością języka angielskiego. Celem kursu jest doskonalenie umiejętności z zakresu koncepcji operatorskiej, budowy i wykorzystania nowoczesnego oświetlenia, kreacyjnego użycia współczesnego sprzętu i techniki oraz operowania kamerą. Każdy zjazd jest poświęcony jednemu z ważnych zagadnień sztuki operatorskiej, m. in. konstrukcji i charakterowi światła w różnych rodzajach scen filmowych i obiektów zdjęciowych, we wnętrzach naturalnych, w plenerze, studiu, dekoracji, ruchowi kamery i profesjonalnemu szwankowaniu, pełnemu opanowaniu technologii operatorskiej, efektom specjalnym VFX, koncepcji barwnej filmu i postprodukcji obrazu.
Wykładowcami są znani operatorzy i szwenkierzy, oświetlacze, specjaliści w dziedzinie VFX, grip, techniki kamerowej i postprodukcji oraz uznani wykładowcy innych uczelni – między innymi PWSFTviT w Łodzi i WRiT UŚ w Katowicach, a także z rynku międzynarodowego. W programie nauczania znajdują się przede wszystkim zajęcia praktyczne, prowadzone w systemie mistrz – uczeń. Uczestnicy kursu pracują z autorami zdjęć, których twórczość charakteryzuje się odrębnym, indywidualnym stylem. W piątki na każdym zjeździe omawiana jest w skondensowanej, profesjonalnej formie teoria sztuki operatorskiej. Zajęcia teoretyczne mogą się odbywać online.
Dyplom na Podyplomowym Kierunku Operatorskim
Podstawą ukończenia kursu i uzyskania dyplomu jest indywidualna realizacja ćwiczenia operatorskiego, ukazującego stopień zaawansowania umiejętności operatorskich, zaprezentowanego na egzaminie dyplomowym w wyznaczonym terminie.
Słuchacze AMA mają do dyspozycji bogato wyposażoną wypożyczalnię sprzętu zdjęciowego, oświetleniowego, dźwiękowego i grip, zaawansowane stanowiska montażowe oraz studia filmowe w Krakowie i w pełni profesjonalne oparcie sprzętowe w Non Stop Film Service / Ludwig Kamera, oraz Piramida Film w Warszawie.
TERMINY
Początek kursu: 16/04/2021, koniec: 04/07/2021
AMA FILM ACADEMY to prywatna szkoła filmowa wpisana do rejestru szkół artystycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
DEADLINES
The beginning of the course: 16/04/2021, end: 04/07/2021
AMA FILM ACADEMY is a private film school entered into the register of artistic schools of the Ministry of Culture and National Heritage.
TERMINE
Der Beginn des Kurses: 16/04/2021, Ende: 04/07/2021
AMA FILM ACADEMY ist eine private Filmschule, die in das Verzeichnis der Kunstschulen des Ministeriums für Kultur und Nationales Kulturerbe eingetragen ist.
Zajęcia prowadzą czołowi polscy operatorzy:
Piotr Wojtowicz PSC: prof. dr hab. Kierownik Katedry Sztuki Operatorskiej PWSFTviT w Łodzi.
Członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC)
Piotr Lenar BVK, PSC: Operator obrazu, członek BVK niemieckiego stowarzyszenia operatorów, Członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC), Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej (EFA, założyciel szkoły filmowej AMA Film Academy. ( 2010 )Piotr Sobociński PSC: Operator obrazu. Członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC), Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej (EFA)
Jarosław Żamojda PSC: Członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC), jeden z najbardziej doświadczonych operatorów filmowych, reżyser filmu „Młode Wilki” (1995), autor zdjęć m.in. do seriali „Magda M” (2005 – 2007) i „Ojciec Mateusz” (2008-),
Jako scenarzysta i reżyser Jarosław Żamojda zapisał się w kinematografii polskiej głównie jednym z jej największych przebojów kasowych z lat 90. XX w. – sensacyjnym filmem Młode wilki (1995). Wyreżyserował ponadto filmy: Młode wilki 1/2, 6 dni strusia (2000), Rh+ (Polska/USA, 2004), Skorumpowanych (2008) oraz kilka seriali TV.
Artur Żurawski PSC: Operator obrazu. Członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC). Obecnie Członek Zarządu PSC. Polski operator filmowy młodszego pokolenia, zdobył doświadczenie w egzotycznych kulturowo w fabularnych produkcjach filmowych w Indiach, Mongolii. Urodzony w Szczecinie, absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Absolwent Wydziału Operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (2000). Członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC) i Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Pierwszą zawodową produkcją w której uczestniczył był film animowany Piet Mondrian (1995), gdzie objął funkcje animatora, asystenta reżysera i współautora zdjęć trickowych.Jednocześnie kształcił się plastycznie w Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu, która ukończył realizując dyplom z fotografii portretowej (1996).Równolegle zajmuje się fotografią. Między innymi od 2001 realizuje ProjektZ: każdego dnia wykonuje fotografię według ściśle określonego przepisu.
Bugumił Godfrejów PSC: Operator obrazu, Członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC), Członek Polskiej Akademii Filmowej, Europejskiej Akademii Filmowej (EFA)
Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na Podyplomowy Kierunek Operatorski jest odbycie rozmowy rekrutacyjnej i wcześniejsze przesłanie dokumentu potwierdzającego ukończenie szkoły filmowej, artystycznej, fotograficznej lub plastycznej oraz prac filmowych, określających predyspozycje kandydata. Absolwenci AMA są zwolnieni z egzaminów wstępnych.
Termin rozmowy rekrutacyjnej ustalany jest indywidualnie. Rozmowa odbywa się w siedzibie AMA. W uzasadnionych przypadkach możliwe jest odbycie rozmowy online.
CV, dokumenty i prace proszę nadsyłać na adres e-mail: rekrutacja@akademiamultiart.pl
Nakręć się na film Ucz się od najlepszych
Zapis na Kierunek Filmowy
Krok 1/4
Podaj swoje dane
Zapis na
Krok 2/4
Informacje zapisowe Aby dokonać zapisu zweryfikuj dane podane w formularzu zapisowym.
Nazwa kierunku:
Rozpoczęcie Kursu:
Osoba zapisująca się na zajęcia:
Miasto:
Data urodzenia:
Adres e-mail:
Twoja wiadomość
Jeżeli chcesz wysłać nam wiadomość
dołączoną do zgłoszenia
zapisowego, wypełnij poniższe okno.
Zapis na
Krok 3/4
Weryfikacja zapisu Aby zakończyć proces zapisu, musisz potwierdzić, że jesteś właścicielem adresu e-mail, który został użyty podczas procesu zapisowego.
Zapis na
Krok 4/4
Potwierdzenie zapisu
Wyślij do nas wiadomość
Wiadomość wysłana!
Dziękujemy za wysłaną wiadomość!
Niebawem otrzymasz
odpowiedź na Twój adres e-mail podany w formularzu!